فروشگاه اينترنتي كارتون قديمي هايدي

كارتون باخانمان مجموعه كامل با دوبله فارسي

پرين دختر مردي فرانسوي و مادري هندي است. پدر پرين قبل از مرگ از همسر و دخترش مي‌خواهد كه به زادگاهشان برگردند. با مرگ پدر، پرين و مادرش مسافرت خود را آغاز مي‌كنند تا خود را به روستايي كوچك در شمال فرانسه برسانند. با مريضي مادر، پرين ناچار مي‌شود همه چيز حتي الاغ محبوبش پاريكال را براي بدست آوردن پول و خريد دارو بفروشد اما مادرش سرانجام در پاريس مي‌ميرد. بعد از تحمل سختي‌هاي بسيار، پرين خود را به روستا ميرساند و متوجه مي‌شود پدربزرگش مالك پولدار كارخانه‌اي در روستا است. پرين خود را با نام جعلي «رودالي» معرفي مي‌كند و صاحب شغلي در كارخانه مي‌شود و منتظر است تا بالاخره حقيقت را به پدربزرگش بگويد…

باخانمان، يك كارتون واقع‌گرا با درون‌مايه‌اي اجتماعي كه درباره‌ي زندگي مردم در اروپاي پس از انقلاب صنعتي صحبت مي‌كند. روايتي از رنج‌ها و غم‌ها تا شيريني‌ها و شادي‌هاي زندگي. مرورِ «باخانمان» براي هم‌نسل‌هاي من بازگشت به احساسِ خوبي است در گذشته. زماني‌كه ذهن‌ِ ساده و قلب معصومي داشتيم با يك‌جور دل‌سوزيِ قشنگ براي آدم‌هاي قصّه. يكي هم‌اين «پرين» كه شخصيّتِ اصليِ رُمانِ «باخانمان» است؛ دختركي ده، دوازده ساله با چهره‌اي كهربايي و بانمك.

داستانِ «باخانمان» از زماني شروع مي‌شود كه پرين و مادرش با گاري كوچك و عجيبي كه ريختي مضحك دارد به پاريس وارد مي‌شوند. گاري را فقط يك خر مي‌كشد به نام «پاريكال»؛ خري خاكستري و لاغر كه زورمند است و چالاك و با همه‌ي خستگي، از شيطنت‌‌ دست برنمي‌دارد.

و امّا مادرِ پرين، شخصيّتي كه باوجودِ حضورِ ناچيز در فصل‌هاي ابتدايي رُمان تا پايانِ ماجرا به يادِ خواننده مي‌ماند؛ زني سي‌ساله با سيمايي افسرده و شكسته كه قبل‌تر بسيار زيبا بوده است.

ادموند تنها فرزند يك كارخانه‌دار ثروت‌مند بود كه روزي از روزها از طرف پدر براي خريد كنف به هندوستان فرستاده شد و در آن‌جا به يك دختر بومي دل داد و خلاصه، ازدواج كرد. پدرِ ادموند از شنيدنِ اين خبر ناراحت شد و از پسر خواست تا به خانه برگردد، ولي بي عروسِ تازه. ادموند هم حاضر نشد همسرِ هندي‌اش را رها كند. به‌خصوص اين‌كه پاي فرزندي هم در ميان بود؛ پرين. درنتيجه، رابطه‌ي ادموند و پدرش شكرآب شد و او ديگر به ماروكور بازنگشت.

حالا ادموند كجاست؟ پدرِ پرين هم مانند مادرش در طول سفر فوت كرده است. بله، مادرِ پرين در ابتداي رُمان به‌خاطر بيماري شديد و خستگي زياد از دنيا مي‌رود، درحالي‌كه دخترش براي بهبودِ مادر همه‌كاري كرده است؛ از فروختنِ گاري و پاليكار گرفته تا كرايه‌ي اتاق در مسافرخانه و پرستاريِ مُدام و …، امّا دريغ از فايده. پس از مرگِ مادر، پرين ناگزير باقيِ سفر را به تنهايي ادامه مي‌دهد و با مقابله در برابر هيولاي فقر و هراسِ جاده و وحشتِ بي‌كسي دست‌آخر به ماروكور مي‌رسد و خواننده از اين‌جا به بعد با شخصيّت‌هاي تازه‌ي جهانِ داستان آشنا مي‌شود. مثلاً؟ مثلاً روزالي.

روزالي دختركي‌ست به سن و سالِ پرين كه ازقضا او هم پدر و مادرش را از دست داده است و درحال‌حاضر با مادام فرانسواز زندگي مي‌كند. روزالي كارگر كارخانه‌‌ي پدربزرگِ پرين است و دخترخوانده‌ي او. پرين از حرف‌هاي روزالي متوجّه مي‌شود كه پدربزرگش پيرمردي است شصت و پنج ساله كه از غصّه‌ي پسرش ادموند چشمش آب آورده است و خوب نمي‌بيند. پرين به توصيه‌ي مادر هويّتِ خويش را از روزالي و باقيِ مردمانِ ماركور مخفي مي‌كند و با نامِ اورلي وارد شهر مي‌شود. چرا؟ براي اين‌كه مادر پرين معتقد بود دخترش بايد تلاش كند تا در عين گم‌نامي مفيد باشد و همه دوستش داشته باشند و به او احتياج پيدا كنند. مادر پرين مي‌گفت: «اين نعمت بزرگي است كه آدم محبوب مردم باشد

مشخصات كارتون پرين :

 

فرمت: Dvd- Vob|

كيفيت:عالي|

زبان:دوبله فارسي|

تعداد قسمتها:۵۲ قسمت كامل|

تعداد دي وي دي:۵ عدد|

براي خريد روي لينك زير كليك نماييد.

كارتون باخانمان


برچسب: كارتون باخانمان,كارتون باخانمان شبكه پويا,سفارش كارتون باخانمان, كارتونهاي قديمي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۶:۵۶:۳۲ توسط:هايدي موضوع: خريد كارتون قديمي

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :