فروشگاه اينترنتي كارتون قديمي هايدي

كارتون باب اسفنجي نسخه 186 قسمتي دوبله

سايت فروش كارتون باب اسفنجي

باب اسفنجي شلوار مكعبي يك اسفنج دريايي ساده، خوش قلب و دوست داشتني با افكاري كودكانه است. گاهي سعي مي كند به ديگران كمك كند و گاهي فقط مي خواهد بازي كند اما در اين ميان گاهي هم خرابكاري هايي بي قصد و غرض مي كند كه موجب خنده مي شود. دوست صميمي او پاتريك كه يك ستاره دريايي كله پوك است معمولاً او را همراهي مي كند.

«باب اسفنجي شلوارمكعبي» (كه البته ترجمه صحيح آن «شلوارمربعي» است) نام و نام خانوادگيِ شخصيت جذاب و دوست داشتنيِ اين كارتون پرطرفدار است كه خالق مشهور او يعني «استفان هيلنبرگ» برايش انتخاب كرد. اوائل نام «پسر اسفنجي» را برايش انتخاب كرده بود اما بعد متوجه شد كه «پسر اسفنجي» قبلاً براي يك شخصيت ديگر كه در حال نمايش است انتخاب شده است، پس تصميم گرفت نام شخصيت داستاني اش را تغيير دهد. هيلنبرگ اصرار داشت كلمه «اسفنج» حتماً در نام شخصيتش گنجانده شود تا كسي احياناً او را به اشتباه «مرد پنيري» نخواند! اين بود كه سرانجام به نام «باب اسفنجي» رسيد و براي تكميل آن «شلوار مكعبي» را به عنوان نام خانوادگي به آن افزود.

«تام كِني»، كسي كه هيلنبرگ صدايش را براي صداگذاري روي باب پسنديد، مي گويد: باب اسفنجي از لحاظ سني نه بزرگ بود نه بچه، مثل جري لوئيس … كه ظاهر آدم بزرگ ها را دارد اما رفتار و حركاتش بچه گانه است.

اولين قسمت باب اسفنجي در اولين روز ماه مه ۱۹۹۹ اماده پخش شد. پخش آن را نيكلودئون-تي-وي به عهده گرفت و در شبكه هاي ام-تي-وي-نت-ورك و نيك-تونز كه در آن زمان شبكه هاي مشهور و پربيننده اي بودند پخش شد و با استقبال فراوان مردم روبه رو شد.

بنابراين توليد اين برنامه ادامه پيدا كرد. در سال ۲۰۰۴ براي اولين بار يك سينمايي از باب اسفنجي آماده اكران شد كه آن هم با استقبال بسيار زياد تماشاچيان و طرفدارانش مواجه شد. همينطور فصل هاي جديدي از اين كارتون توليد شد و تا امروز كه ۹ فصل از آن ساخته و آماده پخش شده يعني چيزي در حدود ۳۳۴ قسمت!

بعد از مدتي هيلنبرگ تصميم گرفت در نام برنامه تغييراتي ايجاد كند، او در هاله‌اي از شوخي اين عنوان را براي يك سري از مجموعه در نظر گرفت: «باب كي؟ شلوار چي؟» اما پس از مدتي با انتقاد شديد منتقدين و هوادارانش روبه‌رو شد و دوباره به همان اسم سابق برگشت. داستان هر قسمت معمولاً در شهر بيكيني باتم كه شهري است در زير اقيانوس آرام اتفاق مي افتد، جايي كه در آن باب اسفنجي در خانه اي به شكل آناناس به همراه حيوان خانگي اش (حلزوني به نام گري) زندگي مي كند. باب اسفنجي در رستوران آقاي خرچنگ كار مي كند و با اينكه شغل بسيار ساده اي دارد اما كارش را خيلي دوست دارد و از آن راضي است چون خود باب اسفنجي هم شخصيت بسيار ساده اي دارد با افكاري كودكانه…

آقاي خرچنگ عاشق پول است و تنها چيزي كه اورا تحريك مي كند مال اندوزي است.

«پاتريك»، كه يك ستاره دريايي است، دوست صميمي و هم پاي باب اسفنجي به حساب مي آيد. اين دو باهم اوقات خوشي را مي گذرانند و به بازي ها و شادي هاي بي حد و وصف كودكانه مي پردازند. در اين كارتون هر بلايي هم كه سر باب و پاتريك مي آيد آنها دوباره مي توانند به شكل اولشان در مي آيند و در واقع خاصيت نرم تنانگيشان به آنها يك شخصيت ناميرا داده است.

يكي ديگر از دوستان باب اسفنجي و پاتريك، «سندي» سنجابي است اهل تگزاس، كه به كمك يك حباب (لباسي شبيه لباس فضانوردان) در زير آب رفت و آمد مي كند. او برعكس پاتريك، كاملاً عاقل است و اصلاً حركات بچه‎گانه ندارد. در حقيقت دانشمندي است كه روي كره ماه تحقيق مي‌كند و گاهي به آنجا سفر مي‌كند.

مهمترين شخصيت منفي كارتون باب اسفنجي آقاي پلانگتون است كه در طرف ديگر شهر رستوران دارد و به شدت با آقاي خرچنگ در رقابت است. بزرگترين دغدقه او، بدست آوردن فورمول غذايي آقاي خرچنگ است. او در اين راه حاضر است هر چيزي را فدا كند.

از ديگرشخصيت هاي اين كارتون مي توان به آقاي اختاپوس اشاره كرد كه در همسايگي باب اسفنجي زندگي مي كند. او هشت پايي خودخواه است و زياد هم از باب اسفنجي بخاطر رفتار بچه‌گانه اش خوشش نمي آيد.

 

زبان:دوبله فارسي شبكه پويا

تعداد قسمت: 186 قسمت(نسخه كامل شبكه پويا)

تعداد ديسك:10 عدد DVD

كيفيت صدا و تصوير:عالي

فرمت: خانگي

قابل پخش در دستگاه هاي دي وي دي پلير و كامپيوتر

قيمت:16000 تومان

خريد كارتون باب اسفنجي

برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 25
+ نوشته شده: 1397/1/27 ساعت: ۱۶ توسط:heidi :